Webkamera - Praha - Staroměstské náměstí


Prague - Old Town webcam - Staroměstské náměstí webkamera - Praha | Města

Hodnocení:
1.6 / 5 Kameru hodnotilo 10 uživatelů
Přidat do oblíbených: Přidat webkameru k oblíbeným
Počet shlédnutí: 19445x
Datum přidání: 08.01.2009
Sdílet kameru:
Podrobný popis:

Praha je hlavní a současně největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí. Je sídlem velké části státních institucí a množství dalších organizací a firem. Sídlí zde prezident republiky, vláda, ústřední státní orgány a Vrchní soud. Mimoto je Praha sídlem řady dalších úřadů, jak ústředních, tak i územních samosprávných celků; sídlí zde též ústředí většiny politických stran a centrály téměř všech církví, náboženských a dalších sdružení s celorepublikovou působností registrovaných v ČR.

Do dnešní podoby se Praha vyvíjela jedenáct století. Coby historická metropole Čech byla v minulosti sídelním městem českých knížat a králů, římsko-německých císařů a hlavním městem Československa. V současnosti se rozkládá na území 496 čtverečních kilometrů a má 1 233 211 obyvatel (údaj ČSÚ k 31. prosinci 2008). Pražská metropolitní oblast měla v roce 2004 (podle Eurostatu) 1 964 750 obyvatel.[2]

Praha je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě.[3] Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu, největšího hradního komplexu na světě,[4] je památkovou rezervací UNESCO. Právě historické jádro města a mnohé památky přilákají ročně miliony turistů ze zemí celého světa, což činí Prahu jedním z nejnavštěvovanějších měst Evropy.

Webkamera na mapě:

Diskuse

Podobné kamery

Vyhledávání kamer

Kategorie webkamer

Webkamery na mapě

Celkové statistky

Počet kamer 3213
Počet sekcí 74

Partnerské webkamery

Váš odkaz může být zde

Contact: info@genes.cz