Webkamera - Praha - Nuselský most


Pohled na Nuselsky most | Města

Hodnocení:
3 / 5 Kameru hodnotilo 25 uživatelů
Přidat do oblíbených: Přidat webkameru k oblíbeným
Počet shlédnutí: 29896x
Datum přidání: 18.11.2008
Sdílet kameru:
Podrobný popis:

On-line kamera v hlavním městě Praha namířena na Nuselský most, která monitoruje dopravu na jednom z nejzatíženějších míst města.

Nuselský most (v dřívějších dobách most Klementa Gottwalda) je most se železobetonovou konstrukcí v Praze. Klene se přes Nuselské údolí a spojuje na jedné straně Pankrác a na druhé Karlov a střed města. Na vrchní části mostu je vedena šestiproudá silnice (v každém směru tři proudy) a uvnitř mostu je umístěno metro. Most byl dokončen roku 1973. Na pankrácké straně je součásti mostu Vyšehradská stanice metra. Most je součástí severojižní magistrály.

Nuselský most je 485 metrů dlouhý a 26,5 m široký. Má železobetonovou rámovou konstrukci a čtyři pilíře. Dvě z pěti polí mají rozpětí 68,5 m a zbývající tři 115,5 m. Klene se průměrně 42,5 m nad údolím. Vnitřní tubus pro metro má lichoběžníkový tvar a výšku téměř 6,5 m. Tloušťka stěn je od 30 do 110 cm. Most je jedním z největších v celém Česku a samozřejmě je osvětlen lampami.

Začátkem 90. let 20. století bylo na okrajích mostovky, podél chodníků, vybudováno 2,7 m vysoké zábradlí, které má odrazovat sebevrahy od jejich skoků. Celkem si zde skokem do údolí vzalo život až 300 lidí.

Webkamera na mapě:

Diskuse

Podobné kamery

Vyhledávání kamer

Kategorie webkamer

Webkamery na mapě

Celkové statistky

Počet kamer 3213
Počet sekcí 74

Partnerské webkamery

Váš odkaz může být zde

Contact: info@genes.cz